هدفون و هدست

چرا باید از هدفون های گیمینگ استفاده کنیم؟

هدفون

مهمترین ویژگی های هدفون و هدست گیمینگ

یکی از مهمترین ابزار های مهم برای بازی کردن داشتن یه هدفون خوبه !!!

 با هدفون  گیمینگ می‌تونید با دوستان خودتون چت کنید. هدفون های گیمینگ روی سر قرار میگیرن  و یه میکروفن خیلی قوی دارن . البته این هدفون ها  کمی بزرگ به نظر میان  و بعضی از آن‌ها به چراغ‌های RGB هم مجهز شده‌اند تا زیباتر بشن و بیشتر به فضای گیم بخورن.

بریم چند تا از ویژگی های مهم هدفون های گیمینگ و توضیح بدیم براتون:

1-صدای فراگیر

مهمترین تفاوت هدفون گیمینگ و معمولی درویژگی صدای فراگیر است. هدست گیمینگ صدای فراگیر تولید می‌کند که باعث می‌شود به شکل دقیقی متوجه جهت صدا بشوید. همچنین صداها هم با کیفیت بالایی پخش می‌شوند. فرق هدفون گیمینگ با معمولی را می‌توانید از استفاده از چندین اسپیکر در هدست‌های گیمینگ هم بدانیم. هر کاپ هدست های گیمینگ شامل چندین اسپیکر می‌شود تا بتواند از کانال‌های مختلف صدا پخش کند. هر کاپ از اسپیکرهایی استفاده می‌کند که به شکلی خاص و متفاوت داخل کاپ چیده شده اند.

از طرف دیگر باید بگوییم که هدست‌های معمولی تنها دو اسپیکر دارند و صدای استریو تولید می‌کنند. شاید بتوانید هدست معمولی پیدا کنید که کیفیت صدای آن در اندازه هدست گیمینگ باشد، اما چون صدای فراگیر تولید نمی‌کند، جزییات بالایی تولید نخواهد کرد. به همین دلیل در زمان اجرای بازی‌ها نمی‌تواند تجربه حرفه‌ای به شما منتقل کند.

هدفون  گیمینگ

2- حذف صدای مزاحم

تکنولوژی حذف صدای مزاحم یا Nose Cancellation را می‌توانیم از جمله تفاوت هدست گیمینگ با معمولی  بدانیم. این ویژگی را که روی هدست‌های گیمینگ بیشتر مشاهده می‌کنید، باعث می‌شود که صدای مزاحمی که در محیط وجود دارد، شنیده نشود. مثلا این ویژگی صدای خودروها، مردم در حال صحبت، صدای حیوانات را حذف می‌کند. ویژگی حذف صدای مزاحم باعث می‌شود که در زمان بازی کردن تمرکز بیشتری داشته باشید.

البته باید بگوییم که ویژگی حذف صدای مزاحم را در هدفون های معمولی و گیمینگ می‌توان مشاهده کرد. اما موضوع به کیفیت این عمل بر می‌گردد. معمولا هدست های گیمینگ این کار را بهتر و بیشتر انجام می‌دهند.

حذف صدای مزاحم روی هدست های گمینگ به صورتی کار می‌کند که تمرکز شما به سمت بازی برود. به همین دلیل است که این محصولات همه کاره هستند.

هدفون  گیمینگ
کیفیت میکروفن

تفاوت هدفون گیمینگ و معمولی در میکروفن هم هست. انتقال صدا با کیفیت و شفافیت مناسب برای گیمرها بسیار اهمیت دارد. به هر حال باید بتوانید در زمان بازی کردن ارتباط با کیفیتی با دیگر بازیکنان برقرار کنید. زمانی که به دنبال هدستی هستید که میکروفن خوبی داشته باشد، معمولا با هدست های گیمینگ مواجه می‌شوید.

داشتن میکروفن با کیفیت در بازی‌های رقابتی بسیار مهم است. چون خیلی راحت می‌توانید با هم تیمی‌های خودتان ارتباط برقرار کنید. حتی در خارج از محیط بازی و در اپلیکیشن‌هایی مانند دیسکورد و اسکایپ هم می‌توانید از این هدست‌های استفاده کنید.

هدست های معمولی میکروفن با کیفیتی ندارند و حتی برخی از آن‌ها اصلا میکروفن ندارند. البته می‌توانید از میکروفن مجزا هم استفاده کنید. اما میکروفن مجزا هم هزینه‌ای جداگانه دارد.

دوام بالا

تفاوت هدفون گیمینگ و معمولی را می‌توانیم در دوام این محصولات بدانیم. نسبت به کیفیت ساخت این محصولات دوام آن‌ها هم متفاوت خواهد بود.

هدفت های ارزان قیمت خیلی خراب می‌شوند و آسیب می‌بینند و مهم نیست که هدست گیمینگ یا معمولی باشند. پس سعی کنید محصول خیلی ارزان قیمتی خریداری نکنید.

اگر نمی‌خواهید مجبور شوید که هدست خودتان را زود عوض کنید، محصولی بخرید که دوام بالایی داشته باشد. هدست با کیفیت وزن و ساختار و حتی طراحی خاصی دارد که متوجه کیفیت آن خواهید شد. اگر هدستی بخرید که بدنه آن فلزی باشد بهتر است.

هدفون  گیمینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *